Eerste lustrum!
Woensdag 22 februari was het precies vijf jaar geleden dat voorzitter Noud Wijnen de akte van statuten tekende op het notariskantoor van Peter Prummel. Het Toon Hermans Huis Emmeloord was een feit.
Activiteiten
Ook in de maand februari vonden weer diverse activiteiten plaats.
Woensdag 8 februari workshop Shawls knopen o.l.v. Hinke Heijboer.
Woensdag 15 februari workshop Fotografie o.l.v. Pim van der Maden
Donderdag 23 februari workshop Indonesisch koken o.l.v. Corry Sleebos
Even voorstellen
Luisterend oor in warme omgeving
Hanneke Vos is sinds eind juni coördinator bij het Toon Hermans Huis Emmeloord. Na een loopbaan als P&O-er heeft ze in 2015 het roer omgegooid. De combinatie van een drukke baan, werkzaamheden op het akkerbouwbedrijf van haar man en de aandacht voor hun drie kinderen deden haar besluiten haar baan op te zeggen. Ervaringen in de werkgroep ‘Omzien naar elkaar’ brachten haar ertoe een opleiding rouwbegeleiding te gaan volgen. Na het afronden van deze opleiding was de taak van coördinator binnen het Toon Hermans Huis Emmeloord een mooie vervolgstap.
Door enkele gastvrouwen van het Toon Hermans Huis, die ook deel uit maken van de werkgroep ‘Omzien naar elkaar’ werd ze geattendeerd op de vacature voor coördinator bij het Toon Hermans Huis. Als coördinator ben je het aanspreekpunt voor gasten, vrijwilligers en andere betrokkenen en ben je verantwoordelijk voor de algehele gang van zaken in het inloophuis.
Hanneke vertelt: “Na de nabehandeling van kankerpatiënten is de zaak nog niet klaar. Een luisterend oor is dan heel belangrijk. Ook nog na jaren. In het Toon Hermans Huis is er ruimte voor ieders verhaal. Er is wederzijds respect. De gastvrouwen zorgen voor een warme en vertrouwelijke sfeer en de gasten hebben snel het gevoel bij de groep te horen. Hier ervaren ze begrip van lotgenoten voor dingen die hun naaste omgeving snel vergeet. Heel bijzonder: Het schept een band.”
Ze realiseert zich dat het moeilijk kan zijn om de stap te maken om eens binnen te lopen tijdens de inloopmomenten op maandagmiddag of woensdagochtend. Voor diegenen die dit erg moeilijk vinden, stelt Hanneke voor om eens telefonisch of via e-mail contact met haar op te nemen. Ze kan dan buiten de inloopuren een moment afspreken om individueel en persoonlijk kennis te maken met het Toon Hermans Huis. Haar belangrijkste boodschap: “Gun je zelf het mogelijkheid dit eens mee te maken.”
2e leven voor borstprotheses
Inleveren bij het Toon Hermans Huis Emmeloord kan tot en met woensdag 29 maart a.s.